sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Dolgu Uygulamaları

DOLGU İLE YAPILAN ESTETİK UYGULAMALAR


Dolgu uygulamaları ile kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır. Yüzde ki yorgun ve yaşlı ifade gider.

İki türlü dolgu yöntemi vardır:

 • Dolgu maddesi ile yapılan estetik uygulamalar
 • Yağ dolgusu ile yapılan estetik uygulamalar

 

DOLGU MADDESİ İLE YAPILAN ESTETİK UYGULAMALAR

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan bir uygulamadır. Birçok çeşidi vardır. Seçilecek dolgu maddesine göre işlevi ve etki süresi değişmektedir.

Dolgu maddeleri;

 • Geçici dolgu maddeleri ; En sık kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asit içerikli olan jel formlardır. Ayrıca uzun etkisi nedeniyle tercih edilen hidrofilik jel dolgularda vardır.
 • Kalıcı dolgu maddeleri ; Kalıcı dolgu maddeleri genelde tercih edilmediği için kullanımları son derece sınırlı ve azdır.

Dolgu maddelerinin kullanım alanları:

 • Ciltteki bazı ince ve derin kırışıklıkları gidermek (Kaş arasındaki çizgiler;ağız etrafındaki kırışıklıklar,nasolabial çizgiler,ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar....)
 • Yara izlerini tedavi etmek,
 • Ciltte oluşan çukurlukları gidermek (Akne izleri yada daha derin çukurlar)
 • İnce dudakları kalınlaştırmak, dudak kenarlarını yukarı kaldırmak,
 • Yanaklara dolgunluk vermek veya elmacık kemikleri belirginleştirmek.
 •  Kaza sonucu oluşan deformiteler
 • Çene ucuna dolgunluk kazandırmak veya bir miktar uzatmak
 • Burun estetiğinde düzeltmeler yapmak
 • Bazı asimetlerin düzeltilmesi

amacıyla kullanılan maddelerdir.

Dolgu Öncesi ve Sonrası Nelere Dİkkat Edilmeli

İşlem öncesi ve sonrası

 • İşlemden önce parasetamol dışındaki ağrı kesiciler, aspirin, kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.
 • İşlem uygulama çokluğuna göre 10-20dk. arasında sürmektedir.
 • İşlemden sonra ürünün homojen dağılımı için 2-3 kez, 5er dakikalık masajlar önerilir. İşlem bittikten sonra hiçbirşey olmamış gibi normal yaşantınıza devam edersiniz.
 • Yüz dolgusu ile vücut dolgusu arasında ki fark nedir?
 • Yüz bölgesi dolguları sıklıkla 8-24 ay arası kalıcılığı mevcut olan, daha yumuşak vasıflı dolgu maddelerinden üretilmiştir.
 • Vücut dolguları ise kalıcılıkları artırılmış hidrofilik jel yapısındadır. Etki süreleri 36 ay ile 60 ay arasındadır.

 

Dolgu ve botoksta yeni trendler neler?

Botoks kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Kullanım şekli ve uygulama medotları son derece farklılık göstermektedir. Özellikle yüz mimiklerinin hareketleri artık yeni uygulama yöntemleriyle korunabilmektedir. Burun bölgesi, çene bölgesi , bacak bölgesi, boyun bölgesi uygulamaları yeni terndlerdir.

Dolgu uygulamaların da ise artık sadece derin kırışıklıklara uygulama yapılmamakta , ayrıca yüz bölgesini şekillendirme işlemleri de yapılmaktadır. Özellikle son zamanlarda daha uzun etkili dolguların kullanılmaya başlaması ile birlikte bu uygulamalar son derece kolay yapılabilmektedir.

 

YAĞ ENJEKSİYONU UYGULAMASI

Bu uygulama sadece doldurmaz aynı zamanda cilt kalitesinde de artışa neden olur. Vücudunuzdan alınan yağ hücreleri, özel bir ayrıştırma ve yıkama işlemine tabi tutulur. Bu işlemi takiben dikkatli bir şekilde enjektör ile yüzünüze veya vücudunuza enjekte edilerek yağ dokusunun eksilmiş olduğu bölgelerde hacim ve daha sağlıklı bir cilt elde edilir.

Uygulama lokal anestezi ve sedasyon veya genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

 

Yağ enjeksiyonu uygulama özellikleri nelerdir?

Hastanede yatmaya gerek yoktur. Birkaç saat sonra taburcu olunabilir.Ameliyat sonrası ağrı hafifdir. Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Bu durumda, genellikle, ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.Şişme, morarma: 3-6 gün arasında, orta derecede olur. Dikiş yoktur. Bu nedenle pansumana da gerek yoktur. Son şeklini alması ortalama iki hafta kadar sonradır.Yağ enjeksiyonu ortalama ne kadar süre ile kalır?

Yağ dolguları 3 ay ile 60 ay arası etkilidirler. Uygulama yapan cerrahın metodu , kullandığı araçlar , uygulama bölgesi, uygulama yapılan hastanın metabolizması ve genetik yapısı bu farklılıklara neden olmaktadır.Yağ enjeksiyonu mu yoksa dolgu maddesi mi? Neye göre karar vermeliyiz?

 • Yağ dolgusu kişinin kendi dokusu olduğu için her zaman ilk seçenek olmalıdır. Ancak yağ dolgusu bir ameliyat şeklinde uygulandığı için hasta açısından zaman kaybına neden olmakta ve korku yaratmaktadır.
 • Yağ dolgusu uygulandığı alanda cilt kalitesini o kadar çok artırır ki hiçbir hazır dolgu maddesinde bu özellik yoktur. Ayrıca yağ dolgusunda miktar ile ilgili bir sıkıntı yaşamazsınız, gerekli olan yağ vücutta genellikle yeteri kadar mevcuttur.Dolgu maddeleri zararlı mıdır?

Hazır dolgu prepatları vücuda en uygun maddelerden yapılmaktadır. Ayrıca hazır dolgu maddeleri yüksek kaliteli olmak ve bir plastik cerrahın uygulaması şartı ile , muayanehane koşullarında son derece rahat, konforlu ve en kısa sürede hastanın ihtiyacını karşılayan avantajlara sahiptir.

Ancak maliyet, kaliteli dolgular kullanıldığında yüksek olmaktadır. Ucuz ve kalitesiz dolgu maddeleri kullanılması geri dönüşü zor problemlere yol açmaktadır.

 

Yorumlar   

0 #13 Simetri Estetik 22-08-2017 07:52
Alıntılandı Meltem Altınkaya:
Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Fiyatınız ortalama 2ml için nedir?

Merhabalar Meltem Hanım,
Fiyat bilgisi merkezimizde ücretsiz görüşmede görüşeceğiniz doktorumuz tarafından belirtilmektedir. Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak merkezimizde misafirimiz olabilirsiniz.Görüşmek dileğiyle iyi günler dileriz.
Alıntı
+2 #12 Meltem Altınkaya 21-08-2017 17:04
Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Fiyatınız ortalama 2ml için nedir?
Alıntı
0 #11 Simetri Estetik 18-08-2017 09:05
Alıntılandı Emel bulut:
Yanak dolgu

Merhabalar,
Dudak dolgusu fiyat verebilmek için öncelikle doktorumuzun sizi görmesi ,hangi dolgu kullanacağına karar vermesi ve ne kadarlık bir dolgu kullanacağını belirlemesi ,sonrasında fiyatlandırmayı kendisi belirtmesi gerekmektedir. Simetri Estetik olarak görüşmelerden ücret almamaktayız. Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Alıntı
0 #10 Simetri Estetik 18-08-2017 09:05
Alıntılandı Emel bulut:
Yanak dolgu fiyatı alabilirmryim

Merhabalar,
Yanak dolgusu fiyat verebilmek için öncelikle doktorumuzun sizi görmesi ,hangi dolgu kullanacağına karar vermesi ve ne kadarlık bir dolgu kullanacağını belirlemesi ,sonrasında fiyatlandırmayı kendisi belirtmesi gerekmektedir. Simetri Estetik olarak görüşmelerden ücret almamaktayız. Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Alıntı
+2 #9 Emel bulut 17-08-2017 15:27
Yanak dolgu fiyatı alabilirmryim
Alıntı
0 #8 Simetri Estetik 23-02-2016 13:26
Alıntılandı haluk durgun:
dolgu fiyatlarının Kayseri ortalaması ne kadar acaba.ben şehir dışından geleceğim.

Merhabalar,
Uygulanacak dolgu ,uygulanacak marka ve uygulanacak miktara göre fiyatlar farklılık gösterdiğinden buradan bir fiyat belirtmemiz doğru olmaz. Görüşmelerden ücret almamaktayız. Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+2 #7 haluk durgun 23-02-2016 13:21
dolgu fiyatlarının Kayseri ortalaması ne kadar acaba.ben şehir dışından geleceğim.
Alıntı
0 #6 Simetri Estetik 11-02-2016 17:13
Alıntılandı burcu beyoğlu:
merhaba,dudak dolgusu fiyatlarını öğrenebilirmiyim acaba?

Merhabalar,
Dudak dolgusu fiyat verebilmek için öncelikle doktorumuzun sizi görmesi ,hangi dolgu kullanacağına karar vermesi ve ne kadarlık bir dolgu kullanacağını belirlemesi ,sonrasında fiyatlandırmayı kendisi belirtmesi gerekmektedir. Simetri Estetik olarak görüşmelerden ücret almamaktayız. Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Alıntı
+4 #5 burcu beyoğlu 10-02-2016 20:40
merhaba,dudak dolgusu fiyatlarını öğrenebilirmiyim acaba?
Alıntı
0 #4 Simetri Estetik 02-02-2016 09:50
Alıntılandı aslıhan ince:
dudak dolgusu kalıcılığı yaklaşık olarak ne kadar sürüyor?

Merhabalar,
Dolgu maddesi kullanılarak yapılan dolgu işlemlerinde kalıcılık süresi 6-18 aya kadar sürebilmektedir. Belli peryotlarda tekrarlamak gerekir.
Alıntı

Yorum ekle


Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66